Immerse yourself in the history of Pur. Since 1951.
۱۹۵۱

تولد قهرمان کوچک ما

همه‌چیز از سال ۱۹۵۱ شروع شد؛ زمانی که Bohme Fettchemie یکی از کارکنان اسبق هنکل معجزه‌ی کوچکی را برای خانم‌های خانه‌دار آلمانی رقم زد: اولین پریل، آن‌هم به شکل پودر.

پریل به ‌سرعت به یکی از ضروریات محبوب هرخانواده‌ای بدل شد؛ پودری با قدرت خارق‌العاده‌ در پاکیزگی و فرمولی سازگار با پوست دست.

انواع ظروف به اندازه‌ی یکسان نیاز به خیساندن داشتند و بعد از خشک شدن نیز، براق، درخشان و بدون لکه‌ی آب باقی می‌ماندند؛ همه این موارد به محبوبیت پریل کمک فراوانی کرد.

۱۹۵۶

نجات قوها!

در سال ۱۹۵۶ پریل با قدرت چربی‌زدایی بسیار بالای خود نقش یک نجات‌دهنده را به خوبی ایفا کرد. هشتصد قو در روغنی که به رودخانه‌ی تیمز ریخته بود گرفتار شده بودند. ترکیب پریل با آب گرم امکان پاک کردن یک لایه‌ از چربی را برای نجات‌دهندگان فراهم کرد و به‌این‌ترتیب جان پرندگان نجات داده شد. این قابلیت پریل برای نجات آب‌ها تا امروز کماکان از سوی حمایت‌گران حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرد و پریل هنوز هم به‌صورت مستمر در از بین بردن آلودگی آب‌های آلمان کاربرد دارد.

۱۹۵۹

پریل مایع

به لطف پژوهش‌های گسترده‌ی مدام، موفق شدیم تا اولین پریل به شکل مایع را در سال ۱۹۵۹ به عنوان جایگزینی برای پودر پریل عرضه کنیم. محصولی جدید، که با قابلیت حل شدن سریع و سهولت میزان استفاده، کارایی بسیار آسان‌تر و مناسب‌تری داشت.

۱۹۶۵

پریل با عملکرد فوری

پریل با عملکرد فوری درسال ۱۹۶۵  به بازار عرضه شد.

۱۹۷۲

گل‌های پریل

وقتی کمپین بزرگ "آشپزخانه‌ی شاد" در سال ۱۹۷۲ به راه افتاد، کمتر کسی فکر می‌کرد که این اتفاق بتواند تا این‌حد در زندگی و ذهن یک نسل ماندگار شود؛ گل‌های رنگارنگی که هدیه‌های چسبانده‌شده به پشت بطری‌ها بودند، ;پاسخی متناسب به نیازها و احساسات مصرف کننده گان در همان دوره بود. مصرف‌کنندگان آنقدر برای نگهداری این گل‌ها اشتیاق داشتند که آنها را تقریبا همه‌جا می‌چسباندند.

۱۹۸۴

آب‌بازی می‌خواهید؟ با پریل بشویید!

در سال ۱۹۸۴ شعاری برای پریل نوشته شد: «به دنبال آب‌بازی با پریل هستید؟»

پریل دیگر نه فقط یک مایع‌ظرفشویی با نتایج بسیار رضایت‌بخش بود، بلکه شستشو و فضای سینک‌ظرفشویی را هم به یک سرگرمی‌ مفرح تبدیل می‌کرد.

۲۰۰۳

تولد پریل در ایران

برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۳ مایع‌ظرفشویی دستی پریل در بطری‌های نیک به بازار عرضه شد.

۲۰۰۶

مایع‌ظرفشویی دستی پریل حاوی لیمو

بطری‌های جهانی پریل در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شد.

۲۰۱۲

پریل با عملکرد سه‌گانه

پریل Triple Power  (عملکرد سه‌گانه) در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد.

۲۰۱۴

پریل با عملکرد چندگانه

پریل Multi Power  (عملکرد چندگانه) در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد.

۲۰۱۵

پریل طلایی

پریل طلایی در ژوئن ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد.

۲۰۱۵

شوینده‌های مخصوص ماشین‌ظرفشویی

شوینده‌های مخصوص ماشین‌ظرفشویی در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد.

با ورود شوینده‌های ماشین ظرفشویی به بازار ایران، نوآوری دیگری از پریل برای دستیابی به بهترین و رضایت‌بخش‌ترین نتیجه در شست‌وشوی ظروف به بازار عرضه شد.

۲۰۱۶

پریل با قدرت چربی‌زدایی ۱۰۰ لیمو

پریل ۱۰۰ Lemon Power با قدرت چربی زدایی ۱۰۰ لیمو در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد.